Harmonogram
- Pojęcie mobbingu w świetle definicji zawartej w kodeksie pracy oraz orzecznictwa
i piśmiennictwa. Cechy zachowania pracodawcy, przełożonego lub innej osoby działającej w imieniu pracodawcy pozwalające na zakwalifikowanie tego zachowania jako mobbingu. Cechy odróżniające mobbing od niewłaściwego zachowania przełożonego, niebędącego jednak mobbingiem. - Sposoby realizacji przez pracodawcę obowiązku przeciwdziałania mobbingowi
i znaczenie tej okoliczności z punktu widzenia późniejszej odpowiedzialności pracodawcy. - Wykorzystanie mediacji oraz innych pozasądowych metod załatwiania sprawy jako sposobów rozstrzygnięcia sprawy o mobbing.
- Strona bierna procesu w sprawach o mobbing. Kwestia współuczestnictwa po stronie pozwanej pracodawcy oraz osób, które dopuściły się mobbingu.
- Roszczenia pracownika w sprawach o mobbing (roszczenia wynikające z kodeksu pracy oraz roszczenia dochodzone na podstawie kodeksu cywilnego, w szczególności związane
z naruszeniem dóbr osobistych pracownika). - Zabezpieczenie powództwa w sprawach o mobbing.
- Rola posiedzenia przygotowawczego w sprawach o mobbing.
- Środki dowodowe i ich ocena w sprawach o mobbing.
- Wyrok i jego zaskarżanie w sprawach o mobbing.
- Wykonanie wyroku w sprawach o mobbing – postępowanie egzekucyjne oraz wykonanie rozstrzygnięć nienadających się do przymusowego wykonania w drodze egzekucji.
Pliki do pobrania: